Hürses - 5 Yıl İçinde 200 Okul Olacağız
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
Hürses - 5 Yıl İçinde 200 Okul Olacağız

29.12.2016 | Doğa Koleji

Hürses - 5 Yıl İçinde 200 Okul Olacağız

Doğa Okulları Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, 5 yıl içinde okul sayısını 200'e çıkaracaklarını belirterek, "Önümüzdeki 3 yılda ise 150 okul, minimum 100 bin öğrenci hedefimiz var.

Doğa Okulları Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, 5 yıl içinde okul sayısını 200'e çıkaracaklarını belirterek, "Önümüzdeki 3 yılda ise 150 okul, minimum 100 bin öğrenci hedefimiz var. Böylece 500 milyon dolar yatırımla Türkiye'de eğitim alanında bir ilki gerçekleştiriyoruz" dedi. Türkiye'de özel okullaşma oranının henüz istenilen seviyeye gelmediğini vurgulayan Karaaslanlı, "Ülkemize çağa uygun ve modern okullar kazandıracağız" dedi.
 

DOĞA OKULLARI GENEL MÜDÜRÜ KARAASLANLI GELECEK DONEM HEDEFLERİNİ AÇIKLADI


Doğa Okulları Genel Müdürü Karaaslanlı, Türkiye'ye çağa uygun ve modern okullar kazandıracaklarını belirterek, "Önümüzdeki 3 yılda 150 okul, 100 bin öğrenci, 5 yılda da 200 okul hedefimiz var" dedi.    


Doğa Okulları Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, 5 yıl içinde okul sayısını 200'e çıkaracaklarını belirterek, "Önümüzdeki 3 yılda ise 150 okul, minimum 100 bin öğrenci hedefimiz var. Böylece 500 milyon dolar yatırımla Türkiye'de eğitim alanında bir ilki gerçekleştiriyoruz." dedi. 2016 yılı eğitim sektörünün en büyük devralma işleminin yaşandığı Doğa Okulları'nın Genel Müdürlük görevini üstlenen Devrim Karaaslanlı, düzenlenen basın toplantısında kurum ve eğitim sektörü açısından 2016 yılını değerlendirdi. Genel Müdür Yardımcıları Ali Rıza Lüle ve Erkut Bozkurt'un da katılımıyla gerçekleştirilen basın buluşmasında gelecek hedeflerini de açıklayan Devrim Karaaslanlı, Doğa Okulları'nın 104 kampüste 70 bin öğrenci ile Türkiye'nin en büyük okullar grubu ve marka bilinirliği en yüksek eğitim kurumu olduğunu kaydetti. Önümüzdeki dönemde temel hedeflerinin eğitimde yüksek standartlarını daha da ileri taşımak olduğunun altını çizen Devrim Karaaslanlı, "İlk 3 yılda kampüs sayımızı 150'ye çıkaracağız. Minimum 100 bin öğrenci hedefimiz var" dedi.


2016 yılının eğitim sektöründe çeşitli yeniliklerin yaşandığı, eğitimde yabancı ortaklı yapının değiştiği bir yıl olduğunu hatırlatan Doğa, yurt dışına acıtıyor Devrim Karaaslanlı, yurtdışı hedeflerini de anlatarak, "KKTC'de okul sayımızı 2'den 3'e çıkaracağız. KKTC'de ayrıca bir üniversite için yatırımlarımızı da sürdürüyoruz. İngiltere'de ve Ukrayna'da ise kısa vadede okullar zinciri kurma projemiz var" dedi. Eğitimci kadrosuna özel bir önem verdiklerinin de altını çizen Karaaslanlı, "Tum öğretmenlerimizin maaşlarında iyileştirme yapacağız. Bizim öğretmenlerimiz hem maddi, hem manevi anlamda mutlu olacaklar" diye konuştu.

Doğa Üniversitesi YÖK'ü bekliyor

"Doğa Üniversitesi" adı altında bir üniversite kurma başvurusu yaptıklarını belirten Karaaslanlı, YOK'ten üniversitenin iznini beklediklerini ve İstanbul'da 1 -2 yıl içinde eğitime başlayacaklarını kaydetti. Karaaslanlı, akademik başarılarıyla TEOG, YGS/LYS'de aldıkları derecelerle Doğa öğrencilerinin bu yıl da farkını gösterdiğine işaret ederek, ayrıca bilimden sanata ve spora çeşitli alanlarda gerek ulusal, gerekse uluslararası ödüllerle kurumu gururlandırdıklarını sözlerine ekledi.


Devrim Karaaslanlı, "Doğa Okulları da böyle bir yapıdaydı. Eğitimde yabancı sermaye olamamasından dolayı paylarını devrederek sektörden çıktılar. Ağustos ayından önce "Doğa'nın ortağı kim? Doğa kapanacak mı? ' gibi söylemler vardı. Artık bu söylemlerin hiçbirisi yok. Doğa Okulları'nın bir tane sahibi vardır; o da Metal Yapı Konut'un Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi olan Ömer Saçaklıoğlu'dur. Yabancı sermaye problemi yoktur. Bütün okulların ruhsatları alınmıştır. Eğitim-öğretimine eksiksiz devam ediyoruz" diye konuştu. Türkiye'de özel okullaşma istenilen seviyede değil' Devrim Karaaslanlı, eğitimin Türkiye'de ve dünyada gelir dağılımındaki eşitliği giderme yolunda çok önemli bir alan olduğunu, iyi eğitimli gençlerin hayatlarını değiştirme fırsatı bulduğunu, ancak eğitim sektörünün hala istenilen seviyelerde gelişme göstermediğini vurguladı.


Karaaslanlı, "2002 yılında özel okulların tüm okullar içindeki oranı yüzde 3 seviyesindeyken bugün hala yüzde 7 seviyelerinde. OECD ortalaması yüzde 15. MEB'in bu oranı yüzde 12'lere çıkartmak gibi bir hedefi yar ve sektöre destek veriyor. Özel okul alanı ülkemizde gelişime çok açık bir noktada" dedi. Özel okullardaki eğitim kalitesinin TEOG, YGS/LYS'lerde alınan sonuçlarda da ortaya çıktığını aktaran Karaaslanlı, "Devlet okullarında başarı oranı yüzde 57'lerde kalırken, özel okullarda yüzde 80'lere ulaşıyor. Bu ülkenin çocuklarına daha iyi eğitim hizmeti sunmak için maddi anlamda ulaşılabilir olmak da önemli. Doğa Okulları, ailelerin zorlanmadan çocuklarını gönderebilecekleri, aynı zamanda en iyi eğitimi alabilecekleri bir okul olma özelliğinde" dedi. 'Hedefimiz, 3 yılda 150 okula ulaşmak' Önümüzdeki dönem hedeflerinden de bahseden Devrim Karaaslanlı, şöyle devam etti: "Eğitimin yanı sıra, sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarımızla da öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz her yıl ulusal ve uluslar arası pek çok ödüller alıyor. Bundan sonraki hedeflerimiz, akademik başarılarımızı ve yabancı dil eğitimindeki başarımızı daha da ön plana çıkartmak. Bir diğer hedefimiz de okul sayımızı 3 yılda 104'ten 150'ye; öğrenci sayımızı minimum 100 bine çıkarmak.Bununla da sınırlı kalmayacağız. Bu büyümeyle beraber üniversite kurma adımlarıyla anaokulundan üniversiteye kadarki tüm eğitim süreçlerinde Doğa olarak yer alacağız."
 

Sırada 'Öğretmen Akademisi' var
 

Doğa Okulları'nın Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle de, gelecek dönemde iyi bir eğitimin temel unsuru olan öğretmenlerin eğitimine ağırlık vereceklerini belirterek, "Bunu zamanla bir öğretmen akademisine dönüştüreceğiz. Ülkemizin tüm öğretmenlerinin hizmetine sunacağız. Bu alanda MEB onaylı özel bir projemiz de bulunuyor" dedi. Doğa Okulları Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkut Bozkurt ise, 2008'den bu yana özel okul sektörünün yüzde 150 büyüdüğünü, ancak bu oranda dershanelerdeki dönüşümün de etkili olduğunu kaydetti. Bozkurt, "Yapılan araştırmalarda, ailelerin yüzde 41'i, devlet okulunun eğitiminden memnun olmaması halinde çocuğunu özel okula gönderebileceğini söylüyor. Bu sektörün nereye gidebileceğini gösteren en net tablo" diye konuştu.