ANKARA ERYAMAN BİLİM KAMPÜSÜ - OKULLAR - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

OKULUMUZ

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim-öğretim hizmeti veren Ankara Eryaman Kampüsü, öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve beklentilerine uygun modern eğitim tekniklerini kullanarak Bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni yüksek, kültürel ve teknolojik birikimin egemen olmasını sağlayacak yapıda, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 

Ankara Eryaman Kampüsü toplam 10.400 m2 alanda 64 Dersliği ile toplamda 1440 öğrenci kapasitesine sahiptir.
 

Açık ve kapalı oyun alanları, kapalı spor kompleksi, kapalı yüzme havuzu, dijital kütüphane, fizik-kimya-biyoloji ve fen bilimleri laboratuvarları, robotik-kodlama atölyesi, 3d sınıfı, müzik atölyeleri,  görsel sanatlar ve resim atölyeleri, drama dersliği, satranç sınıfı, ekoloji dersliği, ekoloji bahçesi, 320 kişilik konferans salonu ile 2014-2015 eğitim öğretim yılından bu yana faaliyet göstermektedir.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anaokulu   İlkokul   Ortaokul   Lise
             
İngilizce   İngilizce   İngilizce   İngilizce
    Almanca    Almanca    Almanca

KAMPÜS ETKİNLİKLERİ

23 NİSAN'DA ANLAMLI ZİYARET!...

Eryaman Kampüs Öğrencileri 23 Nisan Salı günü TBMM'ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiler.

SAHADA ÖĞRENİYORUM

Eryaman Kampüs öğrencileri ''Sahada Öğreniyorum'' etkinliği kapsamında Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi A.Ş'yi ziyaret ederek t-MBA derslerinde öğrendiklerini kazanımları pekiştirme fırsatı buldular.

İNSAN KAYNAKLARI MÜLAKATI

Eryaman Kampüs öğrencileri t-MBA derslerinde öğrendikleri kazanımları, HAVELSAN İnsan Kaynakları Uzmanı Damla Beliz Ulusoy Ata'yla yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı buldular.

ERYAMAN KAMPÜSTE SANAT!

Kampüste sanat etkinlikleri kapsamında okulumuz değerli oyuncu Yeşim Dalgıçer’i ağırladı.

MÜNAZARA FİNALİ

Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi olarak "Atomun bulunması insanlık için yararlı mı olmuştur, zararlı mı?" konulu münazara final etkinliğimizi gerçekleştirdik ve kazanan ekibimizi ödülüyle buluşturduk. Öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyoruz.

HUZUREVİ SAKİNLERİNE ANLAMLI ZİYARET!

Eryaman Kampüs Öğrenci Meclisi ve öğrencileri 'Yaşlılar Haftası' kapsamında Altınçatı Huzurevi'ndeki sakinlerini ziyaret ettiler.

8 MART DÜNYA ÇALIŞAN KADINLAR GÜNÜ

Eryaman Kampüs Öğrenci Meclisi öğretmenlerine ve kurumumuz bünyesinde çalışan tüm kadınlarımıza yaka broşu ve karanfil vererek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladılar.

FİRST LEGO LEAGUE(FLL) ÖDÜL TÖRENİ

Ankara'da düzenlenen First Lego League(FLL) yarışmasında başarılı bir şekilde okulumuzu temsil eden 9th Planet takımımıza madalya ve sertifikalarını takdim ettik. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BUZUN PERİLERİ

Eryaman Doğa Koleji öğrencilerimiz Zeynep Aracı ve Ece Gizem Yalçın 9-10 Şubat Türkiye Senkronize Buz Pateni Şampiyonası 2019 junior kategorisinde Türkiye şampiyonu olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

ROBOTEL!...

Robotel Derneği kurucu başkanı Zeynep Karagöz Öğrenci Meclisimizin davetiyle okulumuza gererek sosyal fayda içerikli engelleri aşan bir söyleşi gerçekleştirdi.

YGA & ROBOTEL YARARINA KONSERİMİZ!...

Eryaman Doğa Koleji Öğrenci Meclisimizin YGA ''Bilim Seferberliği'' ve ''Robotel'' sosyal sorumluluk projelerini desteklemek amacıyla ''İnsan Mıyız'' müzik grubu okulumuzda sahne aldı.

MÜNAZARA

Eryaman Bilim Doğa Anadolu Lisesi olarak 9 ve 10. sınıflar arası düzenlemiş olduğumuz münazara turnuvamız bu hafta başlamıştır. Tüm sınıflarımıza bol şans diliyoruz.

ATO KİTAP FUARI

Türk Dili ve Edebiyatı zümresi olarak çocuklarımızla ATO Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Ankara Kitap ve Süreli Yayınlar Fuarı'nı ziyaret ettik.

4. SINIFLAR İLE ORYANTASYON ÇALIŞMASI

4. sınıflar ile oryantasyon çalışmamızı yaptık. Böylece öğrencilerimiz ortaokul branş dersleri ve öğretmenleri ile tanışmış oldu.

ANADOLU'YA BİLİM GÖÇÜ!...

Doğa Koleji Öğrenci Meclisleri Anadolu'ya Bilim Göçü için seferber oldu!

SİGARA BAGIMLILIGI!...

İl Sağlık Müdürlüğü psikoloğu ve psikoterapist Erhan ERDEM ''Sigara Bağımlılığı'' konulu seminerle öğrencilerimizle bir araya geldi.

5. SINIFLAR İLE ERİMTAN MÜZE GEZİSİ

5. sınıflarımız arasında en çok kitap okuyan 20 öğrencimizi ödül olarak Erimtan Müzesi'ne götürdük. "Geçmişten günümüze yazının gelişimi" konulu müze gezisi ve atölye çalışmasında öğrencilerimiz eğlenerek öğrendiler.

5.SINIFLAR İLE EĞLENCELİ YÜZDELER

2. döneme başlarken 5. sınıflarımız ile yeni konumuz olan Yüzdeler konusuna eğlenceli başlangıç yaptık. Öğrencilerimiz yüzdeler tablosunda verilen farklı kesirlerin yüzdelik karşılıklarını bularak belirtilen renklerde boyama yaptıklarında ortaya çıkan modellerle eğlenceli bir ders geçirdi. Ayrıca kesirlerle ilgili öğrendiklerini bir pano haline getirdiler. Bir özet niteliği taşıyan kesir takımlarını hazırlarken hem eğlendiler hem tekrar ettiler.

ŞİİR DİNLETİSİ

Ruhumuzun pasını silen, kalplerimizi ısıtan şiir, sanat, müzik ve dans dolu büyük beğeni toplayan etkinliğimizi gerçekleştirdik.

BU KIŞ BENİ SEN GİYDİR 3

Eryaman Doğa Koleji ‘Bu Kış Beni Sen Giydir 3’ projesi kapsamında, Lalahan Serdar Tosun İlkokulu’ndaki 120 öğrenciye kışlık mont bot ve kışlık kıyafet yardımında bulundu.

DOGRU TERCİH!...

Eğitim uzmanı, eğitim yazarı, gazeteci ve ‘NTV-Doğru Tercih’ programı yapımcı ve sunucusu Sadık GÜLTEKİN Eryaman Doğa Koleji Öğrencileriyle buluştu.