ÖĞRENCİ MECLİSİ - LİSE - AKADEMİK - EĞİTİM - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

ÖĞRENCİ MECLİSİ

Doğa Anadolu Liseleri'nin getirdiği en büyük yeniliklerden biri olan Öğrenci Meclisleri, öğrencilere okul yönetiminde söz sahibi olma ayrıcalığı sunar. Her okulun Öğrenci Meclisi vardır ve üyeleri öğrenciler tarafından seçilir. Öğrenci Meclisleri haftalık toplantılarla lisenin etkinliklerinde ve yönetiminde aktif rol oynar. Her kampüsün meclis başkanı, haftada bir kez Genel Merkez’de toplanarak kurumun yöneticileriyle toplantı yapar. 
 


 

Yönetim yapısı, meclis başkanı, yürütme kurulu ve temsilciler meclisinden meydana gelir. Yürütme kurulu beş temel alanda faaliyet gösterir;  Eğitim ve Bilim Projeleri, Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Projeleri, Medya ve İletişim, Finansal Kaynak Geliştirme ve Kulüpler Birliği... Bu departmanların herbiri bir başkana bağlıdır ve bu departman başkanlar, Yürütme Kurulu’nda başkan yardımcısı statüsünde görev alır.


Departmanlar, kendilerine bağlı komisyonlar oluştururlar. Böylelikle Doğa Anadolu Liseleri’nin bütün öğrencileri, meclise yani lise yönetimine dahil olur. Hayata geçirdikleri projelerle girişimcilik, yöneticilik ve liderlik becerilerini uygulamada geliştirirler.
Son dönemde meclis çatısı altında yapılan en önemli çalışmalardan biri, geçtiğimiz yıl gerçekleşen “Yetimler Gülümsemek İster” projesi. Meclisin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü de dahil ederek yürüttüğü bu sosyal sorumluluk projesi, İstanbul’un 39 ilçesindeki okullara ulaşılarak 1200 yetim giydirilmesini sağladı. Bağışların yanı sıra Doğa Koleji kulüpleri, İstanbul’daki okulları ve kamu kuruluşları dolaşarak kaynak yaratan faaliyetler düzenledi. Tiyatro kulüpleri, belediyelerin kültür merkezlerine oyunlar oynarken diğer kulüpler çeşitli yerlerde sergiler açtı, konserler verdi.
 

Aynı dönem, organizasyon, tanıtım ve lojistik çalışmalarını Doğa Koleji Öğrenci Meclisleri’nin yürüttüğü Demokrasi ve İnsan Hakları Forumu, misafir ettiği konuklarla uluslararası bir etki yarattı. Katılan konuşmacılar arasındaki bazı isimleri şöyle: Eski Türkiye, AB Komisyonu Başkanı Joost Lagendijk, Hukuk Anabilimdalından Prof. Dr. Niyazi Öktem, Felsefe Anabilimdalından Dr. Betül Çotuksöken, Ekonomi Anabilimdalından Mehmet Altan.