BÜYÜK ETKİNLİKLER - KURUMSAL - HAKKIMIZDA - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

BÜYÜK ETKİNLİKLER

Türkiye'nin En Büyük Amfi Dersi; t-MBA Zirvesi 

Doğa Anadolu Liseleri’nin özgün eğitim modeli t-MBA (MBA for teenagers) kapsamında her sene düzenlenen t-MBA Zirvesi bu yıl 9 yaşında... Lise düzeyine indirgenmiş bir üniversite MBA modeli olarak, sadece Doğa Okulları Anadolu Liseleri’nde uygulanan ve Edexcel, Pearson tarafından akredite edilen ödüllü t-MBA eğitimi kapsamında, öğrencilerin organizasyonuyla 26 Nisan'da düzenlenen son t-MBA Zirvesi’nde iş hayatının önemli isimleri, gençlerle bir araya geliyor. Zirveyle birlikte Öğrenci Meclislerinin organizasyon hazırlık ve sonrasında yönetim ve liderlik becerileri gelişirken üst düzey yönetici ve iş adamları ile bir araya gelme deneyimini yaşıyorlar.  

Roket Yarışmamız İle Geleceğin Roket Mühendislerini Yetiştiriyoruz

Model Roket Sporları alanında Türkiye'de bir ilk olan Ulusal Model Roket Yarışmasını düzenleyerek geleceğin roket mühendislerini yetiştirmeyi hedefliyoruz. 2016 yılında 5.'si düzenlenen yarışmada katılımcılar ferdi ve takım halinde birbirinden seçkin jüri üyeleri önünde modellerini uçurarak tasarımlarını ve becerilerini gösteriyorlar. 

Demokrasi Forumu'yla Demokrasi Kültürünü Genç Kuşaklara Aktarıyoruz

Demokrasi kültürünün genç kuşaklar tarafından benimsenmesi için başlattığımız Demokrasi Forumu her yıl büyük bir ilgi görüyor. Dünyadan ve Türkiye'den önde gelen düşünce insanlarının konuşmacı olarak katıldığı Demokrasi Forumu daha demokratik bir dünya için fikirlerin üretildiği bir ortam yaratıyor. Bu dev organizasyonun 11.'sini 28 Nisan 2016 tarihinde Londra'daki Lordlar Kamarası'nda düzenledik.

Dünyanın En Büyük Eğitim Fuarı BETT Show'dayız...

Dünyanın en büyük eğitim fuarı BETT Show her yıl 600’den fazla üretici ile 30 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Fuara katılan Doğa Okulları ise, küresel ortakları olan; Apple, Britannica, Intel, Pearson, Vestel, Promethean ve VS işbirliği ile D-282 standında katılımcılarla buluştu. BETT Show’a (British Educational Training and Technology Show) t-MBA Digital'le katılan Doğa Okulları, 2013'te bir ilke daha imza atarak “BETT Show’daki Tek İnovatif Okul” ödülünü, BETT Show Yönetim Kurulu Üyesi Tansy Clark'tan aldı.

Book'n Roll Festivali'yle Eğlenceyi Kitapla Buluşturuyoruz

Doğa Okulları öğrencileri her yıl yaza merhaba demek için Book'n Roll Festivali'nde buluşuyor. Öğrenci meclisleri tarafından gerçekleştirilen, okuyarak eğlenilebileceğini gösteren Book'n Roll Festivalimiz ile kitap okumayı bir zorunluluk olmaktan çıkartıyor, eğlenceli bir aktiviteye dönüştürüyoruz. 

Doğa Koleji Bilim ve Kültür Şenliği

Doğa Okulları öğrencileri ilkokuldan liseye kadar eğitim yılı süresince çevre, bilim, fen, sanat ve sosyal konularda gerçekleştirdikleri projeleri kampüslerinde düzenlenen Bilim Şenliği kapsamında bir hafta boyunca sergiliyorlar. 

Münazara Turnuvasıyla Münazara Kültürünü Yayıyoruz

Tüm dünyada liderlik derslerinin ana unsurlarından biri olan münazara eğitimi ile tartışma kültürünü öğrencilerimize kazandırıyoruz. Münazara kültürünü edinen öğrencilerimiz, ulusal ve uluslararası münazara yarışmalarına katılıyorlar. 50 farklı ülkeden 450 öğrencinin katılımıyla dünyanın en büyük münazara organizasyonu olan IDEA'yı Türkiye'de gerçekleştiren ilk okuluz. 2011 – 2012 akademik yılında kurulan Doğa Okulları Münazara Birliği, münazara eğitimlerine katılan öğretmen ve öğrencilerden oluşuyor. 

MUN (Model Unıted Natıons – Birleşmiş Milletler Modeli) Konferanslarında Geleceğin Diplomatlarını Yetiştiriyoruz

Dünyanın geleceği ile ilgili tartışmaların yapıldığı MUN etkinliklerinde öğrencilerimiz tartışmaları ve konulara getirdikleri yenilikçi yaklaşımları ile fark yaratıyor. Harvard MUN başta olmak üzere dünyanın en önemli MUN konferanslarına katılan öğrencilerimiz geleceğin diplomatları, fikir insanları olarak yetişiyor. 

 

Yaratıcı Düşünme Olimpiyatları

Öğrencilerimize yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, analiz etme, mantık ilişkisi kurma, sınıflama, sıralama gibi birçok beceriyi günlük hayatta kullanılır hale getirme düşüncesiyle yola çıkarak, her yıl Yaratıcı Düşünme Olimpiyatları’ nı büyük bir katılımla gerçekleştiriyoruz. Doğa Okulları öğrencileri “Yaratıcı Düşünme Olimpiyatları” çerçevesinde yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme ve zamanı etkin kullanma becerilerini sergiliyorlar. “Performans Çalışması” ve “Akıl Oyunları” kategorilerinden oluşan yarışmada öğrencilerimiz, ekip halinde çalışma bilinci kazanırken aynı zamanda yetenekli oldukları alanları da keşfediyorlar.

 

Dünya Su Günü İle Bilinçleniyor ve Bilinçlendiriyoruz

Çocuklarımızı çevre sorunlarına duyarlı ve çözüm odaklı bireyler olarak yetiştirme hedefimizi Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile birleştiriyoruz. Doğa Okulları olarak, BM Çevre ve Kalkınma Konferansı'nda alınan kararla 1993 yılından günümüze kutlanan Dünya Su Günü'nü her yıl büyük etkinliklerle kutluyoruz. Türkiye genelindeki tüm kampüslerimizden öğrencilerimiz kendi illerinde birçok etkinlik düzenliyor. 

Eğitimde Değişim Hareketi'ne Öncülük Ediyoruz

Eğitimde Değişim Hareketi, Doğa Okulları, İstanbul Üniversitesi ve Vitamin Eğitim işbirliği ile yola çıkan, eğitimi çağın gereklerine uygun, aydınlık bir toplum yaratma hedefi ile yeniden ele almayı öngören bir harekettir. Doğa Okulları ve Vitamin Eğitim işbirliği ile organize edilen 6. Yeni Nesil Eğitim Konferansı, Eğitimde Değişim Hareketi’nin bir parçası olmayı hedefleyen yüzlerce eğitim gönüllüsünün katılımı ile 2 Nisan 2016 Cumartesi günü Doğa Acıbadem Bilim Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Her Yıl Uluslararası Çevre Etkinliği Düzenliyor; Doğa İçin Doğa'da Buluşuyoruz

Doğa Okulları olarak toplumun tüm kesimlerinde çevre bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlı bireylerin yetiştirilerek bu bireylerde kalıcı davranışların yerleşmesinin sağlanması amacıyla Uluslararası Çevre Eğitimi Etkinliği düzenliyoruz. 

Uzayın Derinliklerini Keşfediyoruz

Doğa Okulları Anadolu Liseleri Fizik Bölümü tarafından organize edilen yarışma ile gençlerimizin uzay ve astronomi konularında bilinçlendirilmesini hedefliyoruz. Böylece yakın gelecekte Türkiye'nin uzayda söz sahibi olması için insan gücü yetiştirmeye şimdiden başlıyoruz.