ACARKENT KAMPÜSÜ - OKULLAR - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE




 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız.



 • BİZ SİZİ ARAYALIM




  Doğa Velisiyim

OKULUMUZ

2006-2007 eğitim ve öğretim yılında Doğa Ailesi’ne katılan Acarkent Kampüsü, yaklaşık 16.000 mt2’lik kullanım alanıyla Acarkent Sitesi içinde yer alır. Toplamda 4 ana binadan oluşan kampüs içindeki okulumuz lise eğitimini spor ve sanatla buluşturan bir teknoloji üssü niteliğinde. Anti-radyoaktif sistemler, anti GSM alanları, havaya duyarlı ısıtma sistemleri, depreme dayanıklı esnek sütunlar, özel güvenlik sistemleri, son teknolojiyle desteklenmiş sınıfları, tarım alanları ve botanik bahçesiyle Acarkent Kampüsü, çok dilli yabancı dil eğitimi ve üst düzeyde yaratıcı, üretken, özgüveni sağlam nesiller yetiştiriyor. Oldukça modern bir mimariye sahip olan Acarkent Kampüsü, kapalı yüzme havuzu, doğal oluşumlu buz pisti, cep sinemaları, akıllı tahtalarla donatılmış derslikleri, iki katlı konferans salonu ile yıl boyunca Eko - Okullar Projesi gibi pek çok uluslararası seminere ev sahipliği yapabilecek kapasitedir. Acarkent Doğa Kampüsü aynı zamanda Üstün Zekalılar İlkokulu ve IB Diploma programına da ev sahipliği yapmaktadır.
 

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anaokulu İlkokul Ortaokul Lise

İngilizce

İngilizce
Almanca (4. Sınıf )
 

İngilizce
Almanca   
 

 

İngilizce
Almanca/ İspanyolca (Seçmeli)

 

 

 

 

 

KAMPÜS ETKİNLİKLERİ

ACARKENT DOĞA İCEFEST'TE

Birileri dinlemek istemediği sürece hikayeler yaşamaz. Sevdiğimiz hikayeler her zaman bizimle yaşar...

DOĞA KOLEJİ GELENEKSEL TİYATRO FESTİVALİ

Acarkent Doğa Koleji, bu yıl 10.su gerçekleştirilen Doğa Koleji Geleneksel Tiyatro Festivaline ev sahipliği yaptı. Ataşehir Doğa Koleji ile Bostancı Doğa Koleji’nin de oyunlarını sergiledikleri festivalde, okulumuz öğrencileri Edebiyat öğretmenleri Salih Çakır’ın yönetmenliğini yaptığı Keşanlı Ali Destanı oyununu sergilediler. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Birlikte nice festivallere…

10.SINIFLAR EDEBİYAT BİLGİ YARIŞMASI

Acarkent Doğa Anadolu Lisesi 10. sınıflar arası Türk Dili ve Edebiyatı bilgi yarışmasını kazanan, 10-B sınıfı öğrencilerimizden Görkem Erbaş, Alp Zirek ve Emir Gürbüz’ü tebrik eder, bu güzel etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

SPAGHETTI BRIDGE YARIŞMASI

Acarkent Doğa Koleji Fizik bölümü, Proje Temelli Eğitimin etkinliklerinden biri olan Spaghetti Bridge Yarışmasını gerçekleştirdi. Makarnadan köprü yapan öğrencilerimizin derste öğrendikleri ağırlık merkezi, denge, tork ve dayanıklılık kavramlarını pekiştirirken takım ruhu, bireysel beceri ve özgüvenlerinin artmasını amaçladık. Ayrıca hayal güçlerini kullanarak tasarım yapmalarını ve ürün elde etmelerini sağladık. Yarışmaya katılan tüm öğrenciler için düzenlenen sertifika töreninin ardından, en d

KARTEPE ORMANYA TABİAT PARKI GEZİMİZ

Acarkent Doğa Anadolu Lisesi olarak Ormanya Tabiat Parkı'na yaptığımız arazi gezimizde öğrencilerimiz sosyal etkinlikler yapıp, doğayı yakından inceleme fırsatı buldular. Öğrencilerimiz kuş evleri yapıp astılar, hayvan resimleme yaptılar ve endemik bitkiler topladılar.Bunun yanısıra Sapanca Uzunkum Mevkii'ne bağışlamış oldukları fidanları diktiler. Sapanca İlçe Kaymakamı Sn. Bilgehan Bayar ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Nuri Dede, öğrencilerimize yapmış oldukları fidan bağışından dolayı okul

NARKÖY KEFKEN DOĞA EĞİTİM AKTİVİTESİ

17 Nisan 2019 Çarşamba günü Kefken, Kocaeli’nde yer alan Narköy gezimize katılan öğrencilerimiz ekoloji eğitimi, ekmek ve peynir yapımı, inek sağımı, tohum ekimi ve okçuluk gibi farklı ve yeni aktiviteleri deneyimleme şansını yakaladılar. Sadece öğrenmekle kalmadılar aynı zaman eğlendiler ve keyifli bir gün geçirdiler. Öğrencilerimiz ekoloji, toprak, tohum dikimi, bitki yetiştirimi hakkında bilgi aldılar ve toprağın canlılar hayatındaki önemiyle ilgili bilgilendirildiler. Öğrencilerimiz doğal ek

5. KANSERSİZ YAŞAM FORUMU ETKİNLİĞİNE KATILDIK.

Acarkent Doğa Koleji öğrenci kulüplerinden Biyoloji Kulübümüz; Prof. Dr. Bülent Berkarda, Dr. Zeynep Armay, Doç. Dr. Tolga Emre ve Prof. Dr. Taner Yiğit’in konuk olduğu 5. “Kansersiz Yaşam” formuna katıldı.

ACARKENT DOĞA KOLEJİ TÜBİTAK ULUSAL METROLOJİ ENSTİTÜSÜ GEZİSİ

Acarkent Doğa Koleji Fen Zümresi tarafından düzenlenen 10 ve 11. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup ile TÜBİTAK gezisi gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz önce Ulusal Metroloji Enstitüsü’nü ziyaret ederek kısa bir tanıtım semineriyle ülkemizin öncü olan bu bilim araştırma merkezinin kuruluş amacı, faaliyetleri, önemi ve bilime katkısı hakkında bilgilendirildiler. UME’de Elektromanyetik Radyasyon Laboratuvarı, Yüksek Gerilim Laboratuvarı ve Akustik Laboratuvarını gezdiler. Daha sonra Marmara

ACARKENT DOĞA KOLEJİ ŞİİR DİNLETİSİ

Acarkent Doğa Anadolu Lisesi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu, bizleri alıp bambaşka diyarlara götüren bu güzel dinleti için emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

AYÇA KURU ZARAFET VE GÖRGÜ KURALLARI EĞİTİMİ

Acarkent Doğa Koleji t-MBA öğrenci meclisi aracılığıyla Zarafet ve Güzellik Okulu eğitmeni Sn. Ayça Kuru'yu okulumuzda ağırladık. Ayça Kuru, öğrencilerimizden oluşan bir grup öğrenciye sertifikalı Nezaket ve Diksiyon eğitimi verdi. İki gün süren bu eğitim sonucunda öğrencilerimiz zarafet ve düzgün konuşma sanatının önemini ve sosyal hayattaki etkisini öğrenmiş oldular.

ACARKENT DOĞA KOLEJİ DENİZ MÜZESİ GEZİMİZ

Acarkent Doğa Koleji Tarih öğretmenimiz ve 11. sınıf öğrencilerimizden oluşan bir grup ile Beşiktaş Denizcilik Müzesini gezdik. 15. yy ve 20.yy arası Türk denizcilik tarihi açısından bir çok önemli materyal, obje ve belgenin sergilendiği müzede Bizans, Venedik ve Ceneviz gibi yabancı medeniyet ve kültürlere ait eserleri de inceleme fırsatı bulduk.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ "INTERNATIONAL GENETICS AND BIOENGINEERING" KONFERANSI'NA KATILDIK.

Acarkent Doğa Koleji Biyoloji Kulübümüz tarafından düzenlenen 9,10 ve 11.sınıf öğrencilerimizden oluşan bir grup ile Yeditepe Üniversitesi "International Genetics and Bioengineering " konferansına katıldık. Sertifikalı olan bu konferansta Prof.Dr.Claire Legay,Dr.Catherine Ruth Archer,Assoc.Prof. Marie Lipoldova ve Prof.Dr. Raghu Kalluri gibi birbirinden değerli konukların konuşmalarını dinleme fırsatı bulduk.

ACARKENT DOĞA KOLEJİ HÜCRE MODELİ PROJE SERGİSİ

Acarkent Doğa Koleji Biyoloji Kulübü ile Lise Öğrenci Meclisimiz Bilim ve Sanat haftasında sosyal gelişim projeleri kapsamında biyoloji derslerinde yaptıkları hücre modeli projelerini sergilediler.

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENİMİZ

104. yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferi'ni ve şehitlerimizi,okulumuzda yapılan törenle ve konferans salonundaki programla andık. Programda okunan şiirlerin yanı sıra oratoryo, tiyatro, koromuz tarafından seslendirilen Çanakkale şarkıları ve video gösterimi yer aldı. Bir kez daha tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz, mekanları cennet olsun.

ACARKENT DOĞA KOLEJİ Pİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Acarkent Doğa Koleji Lise Matematik Zümresi olarak Pi gününü çeşitli etkinliklerle kutladık. Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Hümeyra Bilge konuğumuz oldu. Öğrencilerimize Matematik bölümü, matematiğin hayatımızdaki yeri ve kullanım alanları hakkında bilgi verdi. Her sene bir matematikçiyi tanıttığımız Pi gününde, bu sene Ali Kuşçu’yu Hazırlık A sınıf öğrencisi Dilay Gökçe tanıttı. 11 IB sınıfı öğrencimiz Efe Doruk Yalçın Pi sayısı hakkında İngilizce bir sunum yaptı. Ayrıca he

ACARKENT DOĞA KOLEJİ BİLİM VE SANAT HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ

Acarkent Doğa Koleji t-MBA Lise Öğrenci Meclisi tarafından düzenlenen "Bilim ve Sanat Haftası"nın ilk gününde tiyatro oyuncusu Sn. Sibel Tomaç ile belgesel yapımcısı Sn. Seda Dinçay Oğurtanı'yı okulumuzda ağırladık. Bizlere mesleki hayatları hakkında bilgi verdiler ve başarı hikayelerini anlatarak bizlere ilham verdiler. Bu yoğun gündemli haftamızın ikinci gününde ise modacı/stilist Sn. Binnur Çaydaş'ı seminer konuğu olarak dinlemekten ve moda ile iş dünyası arasındaki bağlantılar hakkında b

ACARKENT DOĞA KOLEJİ 3.TEKNOLOJİ ZİRVESİ BİLİM VE KADININ SANATTAKİ YERİ TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİ

Acarkent Doğa Koleji Lise Öğrenci Meclisi olarak Bilim ve Sanat Haftamızı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Bilim ve Teknoloji’de Kadının Yeri” temasıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Acarkent Doğa Teknoloji Zirvesi ile tamamladık. Bu yıl da yine alanlarında öncü ve rol model olan konuklarımız, IDC Türkiye Ülke Direktörü Sayın Nevin Çizmecioğulları, Zyxel İletişim Teknolojileri Türkiye Kanaldan Sorumlu Genel Müdür Sayın Tuğba Şişik, Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi Akademisyen Sayın Didem

İLKOKUL KÜTÜPHANEMİZ AÇILDI

Acarkent Doğa İlkokul binasında kütüphanenin açılışı yapıldı. İlkokul bölümünde varolan okuma kitaplarıyla birlikte öğrencilerimiz de okudukları kitapları ve dergileri kütüphaneye bağışta bulunarak kitap sayısı 200'e çıktı.

ACARKENT DOĞA KOLEJİ BASKETBOL VE VOLEYBOL TAKIMIMIZ FİNALLERDE...

Bu yıl da öğrencilerimiz spor alanında başarıdan başarıya koşuyorlar.Hem basketbol hem de voleybol takımımız bir kez daha finallere kalarak bizleri gururlandırdı. Akademik başarılarının yanında spor alanında da başarılı olan öğrencilerimiz sporun akademik başarıyı engellemediği hatta arttırdığını bizlere göstermiş oldu. Öğrencilerimize finallerde başarılar diliyoruz.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 16. KIŞ OKULU ULUSLARARASI MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK KONFERANSINA KATILDIK.

Acarkent Doğa Anadolu Lisesi Biyoloji Kulübümüz tarafından düzenlenen 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizden oluşan bir grup ile İstanbul Üniversitesi 16. Kış Okulu Uluslararası Moleküler Biyoloji ve Genetik Konferansına katıldık. 3 günlük sertifikalı bu programın sonunda dünyaca ünlü akademisyenlerin konuşmalarını dinleme fırsatı bulmuş olduk. İstanbul Üniversitesi'ne bizleri ağırladığı için ve geleceğimize yön vermekte yardımcı olduğu için Acarkent Doğa Ailesi olarak teşekkür ederiz.

ACARKENT DOĞA İLKOKUL BASKETBOL TAKIMI YARI FİNALDE

DDoğa Okulları arasında yapılan 4. Sınıflar basketbol turnuvasında, Sarıyer Doğa Koleji ve Topkapı Doğa Koleji ile yaptığımız maçları kazanan 4. Sınıf öğrencilerimiz, yarı finale çıkmaya hak kazandılar.