PROJE TEMELLİ EĞİTİM MODELİ İLE BAŞARI HABERLERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
PROJE TEMELLİ EĞİTİM MODELİ İLE BAŞARI HABERLERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR

17.10.2018 | Doğa Koleji

PROJE TEMELLİ EĞİTİM MODELİ İLE BAŞARI HABERLERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR

Doğa Koleji Liselerinde uygulanan “Proje Temelli Eğitim Modeli” meyvelerini vermeye başladı. Doğa Koleji Antalya Bilim Kampüsü'nden 2 öğrencilerimiz yazdıkları bilimsel makalelerle kendi alanlarında Türkiye’deki 10 finalistten biri oldular.


Konya Bilim Merkezinin düzenlediği TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığının desteklediği "Liseler Arası Sosyal Bilimler Makale Yarışması"nda iki öğrencimiz yazdıkları makalelerle Türkiye finaline kaldılar.

Tarih alanında “1918 – 2018 yılları arasında Orta Doğu’da neler olmuş ve bu durum Türkiye’yi nasıl etkilemiştir? Orta Doğu’da barışı sağlamak için neler yapılabilir? Türkiye’nin geleceğinde gençlerimize düşen görevler nelerdir?“ sorusu çerçevesinde yazdığı makale ile finale kalan öğrencimiz Öykü Örsmen ve danışman öğretmeni Levent Kayacan’ı kutluyoruz.

Din ve Ahlak alanında ise, “Sosyal sermaye ve toplumsal değerler başlığını; sosyal ahlak, güven, dayanışma, işbirliği, sivil toplum, sosyal ağlar“ ve daha fazlasını içeren alt başlıklar üzerinden analiz ederek yazdığı bilimsel makale ile öğrencimiz M.Alperen Önal’ı ve danışman öğretmeni Betül Tuğsat Karahan’ı da kutluyoruz.

Kasım 2018'de yapılacak büyük Türkiye finalinde Doğa Kolejini temsil edecek öğrencilerimize başarılar diliyoruz.