ANKARA ÇUKURAMBAR KAMPÜSÜ - OKULLAR - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

OKULUMUZ

Doğa Kolejinin özgün ve ayrıcalıklı eğitimi Ankara'ya yayılıyor. Çukurambar'ın eğitim vizyonunu değiştiren Ankara Çukurambar Kampüsü anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise gruplarında eğitim veriyor. Öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve beklentilerine göre yapılanan kampüs modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam kültürel ve teknolojik birikimin egemen olmasını sağlayacak, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Açık kapalı oyun alanları, spor kompleksi, dijital kütüphane, ekoloji dersliği, botanik bahçe, fen laboratuvarları, heykel, seramik, müzik atölyeleri Çukurambar Kampüsü'nün sunduğu sosyal ve akademik imkanlardan bazıları...

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anaokulu   İlkokul   Ortaokul   Lise
             
İngilizce   İngilizce   İngilizce   İngilizce
    Almanca           Almanca    Almanca

KAMPÜS ETKİNLİKLERİ

AKIL OYUNLARI

9.sınıf öğrencilerimizle Akıl Oyunları yarışmamızın ikinci aşamasını başarıyla tamamladık.

Almanca Quiz Wettbewerb

10. sınıf öğrencileri ve Fen-Tek 9. sınıf öğrencileri Almanca Quiz Show da kıyasıya yarıştı .

TEBRİKLER ROBO-CITY

Ekibimiz dönem boyunca robot tasarlayıp program yazarak ve araştırmalar yaparak turnuvaya hazırlandılar.

MTA TABİAT TARİHİ MÜZE GEZİSİ

Çukurambar Doğa Anaokulu olarak “5+A Yardımsever Yıldızlar” sınıfı, “5+B Gülümseyen Güneşler” sınıfı ve “5+C Yardımsever Yıldızlar” sınıfı olarak 14 Kasım 2019 Perşembe günü “MTA Tabiat Tarihi Müzesi’ni” gezdik.

"LÖSEV" İÇİN "YAŞAMA EL VER"

Çukurambar Doğa Koleji Anaokulu olarak 2-8 Kasım “Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında ilk olarak bu hastalığın ve tedavi yöntemlerinin neler olduğu ile ilgili derslerimizde konuştuk.

10 KASIM MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANISINA

Çukurambar Doğa Anaokulu öğrencilerimiz ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği “Kasımpatı” çiçeklerini 10 Kasım tören günü büst altına bıraktık.

RENKLİ ŞAPKA PARTİSİ

Çukurambar Doğa Anaokulu öğrencileri olarak hafta sonu evlerimizde tasarladığımız renkli ve eğlenceli şapkalarımızı ile 4 Kasım Pazartesi günü okulumuzun çok amaçlı eğitim salonunda defile yaparak sergiledik.

29 EKİM CUMHURİYET BALOSU

Çukurambar Doğa Anaokulu olarak "28 Ekim Pazartesi" günü okulumuzun çok amaçlı eğitim salonunda tüm öğrencilerimiz ile birlikte "Cumhuriyet Balosu" nu gerçekleştirdik.

HADİ GELİN KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM

100 yıl öncesinin köy hayatını “Altınköy” projesiyle hayata geçiren açık hava müzesine 3. Sınıf öğrencilerimizle gezi düzenledik. 1930’larda, 40’larda Anadolu’nun bir köyünde ne varsa bu köyde hepsi var hatta daha fazlasıda... Gezimizde; çamaşırhane, köy okulu, köy bakkalı, köy evleri, yel ve su değirmenini ve asma köprüyü gezdik.

PATLAMAYAN BALON

3. Sınıflar ile yapılan deneyde; su ile dolu balonun mum alevine tutulduğunda patlamadığını gözlemledik, hava ile şişirdiğimiz balonun ise patladığını gözlemledik.

YAPIŞTIRICI YAPALIM

3. Sınıflar ile yapılan deney; mutfakta kullandığımız doğal malzemeler ile yapıştırıcı madde yaptık.

HİDROPONİK TARIM

4. Sınıf öğrencilerimiz ekoloji dersliğinde Hidroponik tarım köşesi oluşturmuştur. Fide yetiştirmek üzere tohumlar yerleştirilmiş, deney düzeneği kurulmuştur.

MICROSOFT’UN GELENEKSEL EDUDAY ETKİNLİĞİ

Microsoft Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği geleneksel “EduDay” eğitim etkinliğine konuşmacı olarak katılan 4 okul arasında, Çukurambar Doğa Koleji olarak yer aldık.

ÖĞRENCİLERİMİZ HAYVAN DOSTLARIMIZ İÇİN İŞBAŞINDA

4 Ekim “Hayvanları Koruma Günü” etkinlikleri kapsamında Ekoloji dersinde; hayvan dostlarımız için önemli bir projeye imza attık. Hayvan sever bir nesil yetişmesi için farklı kazanımlarla donatılmış etkinliklerle buluşturan okulumuz ekoloji birimi , 6 yıldır “Bir Kap Mutluluk” projesini gerçekleştiriyoruz.

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

Çukurambar Doğa Koleji olarak 4 Ekim 2019 Cuma günü ilk olarak sınıflarımız da hayvanların yaşam koşullarını nasıl daha iyi sağlayabileceğimiz, evde beslediğimiz hayvanlar, yaz ve kış aylarında özellikle sokak hayvanları için neler yapabileceğimiz ile ilgili bir çok bilgiyi ekoloji öğretmenimizden öğrendik.

EFSANEVİ BİR TAT AŞURE

Aşureyi pişirmek işin yalnızca bir kısmıdır, ardından bu lezzeti komşularla, akrabalarla paylaşmak; bereketi beraberliği ve paylaşmayı pekiştirir.

SAYI OYUNU

Ankara Çukurambar Doğa Koleji 2C sınıfı öğrencileri Matematik dersinde "Onluk Birlik" konusunu kavramak için sayılarla puzzle oyunu oynadılar.

AŞURE ETKİNLİĞİ

Çukurambar Doğa Koleji Anaokulu olarak 24 Eylül 2019 Salı günü okulumuzun bahçesinde “Aşure” etkinliğimizi yaptık. Aşurenin yapımında neler kullanıldığını, nasıl yapıldığını okulumuzun aşçısından öğrendikten sonra yöresel halk oyunlarını oynarken çok eğlendik. Aşçı şapkalarımızı takıp önlüklerimizi giydikten sonra aşurelerimizi afiyetle bahçede minderlerimizde oturarak afiyetle yedik, yöresel şarkılarla dans ettik.

DOĞA İLE İÇ İÇE

Ankara Çukurambar Doğa Koleji 2/C sınıfı öğrencileri Hayat Bilgisi dersini havanın guzel olmasından dolayı bahçede işledi

OKULUMUZA HOŞ GELDİN PARTiSi

Çukurambar Doğa Anaokulu olarak “Okulumuza Hoş geldin” partisine bahçemizde hareketli müzikler eşliğinde katılırken çok eğlendik.

BAHÇEDE DERS

Anaokulumuzun bahçesinde güzel havayı değerlendirmek ve farklı eğitim alanları yaratarak eğlenceli bir öğrenme sürecine dahil olabilmek için İngilizce öğretmenlerimiz Miss Kübra ve Miss Ayşegül ile main course-skills derslerimizi yaptık.