ÖĞRENCİ MECLİSİ - LİSE - AKADEMİK - EĞİTİM - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

ÖĞRENCİ MECLİSİ

Doğa Koleji t-MBA Eğitim Modeli ile günümüzde bilginin bir öğretenden edinilmesinden ziyade aktif şekilde deneyimleyerek öğrenmeye yönelik eğitim anlayışı hakim kılıyor. t-MBA Eğitim Modelinin en önemli kazanımlarından biri olan Öğrenci Meclisleri ile öğrenciler liderlik vasıflarını lise çağında öğrenerek iş dünyasına hazır bireyler olarak yetişir. Öğrencileri, demokratik bir seçimle oluşturulan Öğrenci Meclislerinde görev alarak okulun karar alma sürecine aktif rol oynar, yürütülen her projenin tanıtım, organizasyon, lojistik ve finans çalışmalarını organize eder. Yönetim ve organizasyon becerilerinin yanı sıra kendini ifade etme ve insiyatif kullanma becerisi ile özgüvenli bireyler olarak yetişir. Özellikle sosyal sorumluluk projeleriyle kültürel farkındalığı ve kendini değişik platformlarda ifade etme becerisine sahip olur. Doğa Koleji liselerinde Öğrenci Meclisleri önderliğinde her öğrenci 50 saat zorunlu sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek mezun olur. Kampüslerine davet ettikleri rol model seminer konuklarından farklı bakış açıları elde eder onların kariyer yolculuklarını bizzat kendilerinden dinlerler. 
 


 

Öğrenci Meclisleri, yaşayarak öğrenme için gerekli zemini hazırlarken t-MBA uygulamaları da gerçek vaka çalışmalarına ve projelere dayalı öğrenmeyi destekleyerek geleceğin liderlerini yetiştirir. Öğrenci Meclisleri yapılanması Meclis Başkanı ve 5 alt başkandan oluşur. Alt başkanlar yine kendi alan yetkinliklerine göre seçimle göreve başlar. Beş alt başkan kendi içlerinde; Medya ve İletişim Başkanı, Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Projeleri Başkanı, Bilimsel ve Sanatsal Projeler Başkanı, Finansal Kaynak Başkanı ve Uluslararası İlişkiler Başkanı olmak üzere alanlara ayrılır. Alt başkanlar da kendilerine bağlı komisyonları oluşturur böylece tüm lise öğrencileri Öğrenci Meclisleri yapılanmasına dahil olarak projelerde aktif görev alırlar. Öğrenci Meclisleri her sene seçildikten sonra Antalya’da bir araya gelerek alanında uzaman akademisyenlerden girişimcilik, ekip yönetimi ve liderlik eğitimi alarak göreve başlar.

 
Son dönemde Öğrenci Meclislerinin yapmış olduğu yüzlerce projeden bazıları; "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" kapsamında il ve ilçelerinde kütüphanesi olmayan devlet okullarına kitap bağışı, “Bu Kış Beni Sen Giydir” isimli sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye geneli devlet okullarında ihtiyaç sahibi 8000 öğrenciye kışlık giysi yardımı ve t-MBA Zirvesi'dir. t-MBA Zirvesi, Öğrenci Meclislerinin 10 yıldır Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirdiği en görkemli gençlik organizasyonudur. İş, Sanat ve Akademik dünyanın önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleşen t-MBA Zirvesi’nde alanlarında lider olan katılımcılar kendi başarı öykülerini 2000’e yakın lise öğrencisi ile paylaşarak onlara ilham kaynağı olur.