TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI'NDA 20 PROJEMİZ DAVET ALDI
  • KAMPÜS FİLTRELE




  • KAMPÜS ADINA
    GÖRE ARA

    Kampüs adını arama kutusuna yazarak
    kampüs ara butonuna tıklayınız.



  • BİZ SİZİ ARAYALIM




    Doğa Velisiyim
TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

29.03.2018 | Doğa Koleji

TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI'NDA 20 PROJEMİZ DAVET ALDI

Doğa Koleji öğrencileri bu yıl 12.si düzenlenen Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışması'nda 20 projeyle ödül törenine davet edildi.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından; ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla biyoloji, değerler eğitimi, fizik, kimya, kodlama, tarih, Türkçe ve matematik alanlarında düzenlediği Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışması'nın sergi aşaması tamamlandı.
 
Doğa Kolejinden Rekor Başvuru

Sergide Doğa Kolejinden; Ankara bölgesinden 2 proje, Bursa bölgesinden 3 proje, İstanbul Asya bölgesinden 7 proje, İstanbul Avrupa bölgesinden 3 proje, Konya bölgesinden 3 proje, Malatya bölgesinden 2 proje olmak üzere toplam 20 proje 26-28 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşen bölge sergisine ve 29 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen ödül törenine davet edildi. Doğa Koleji bu yıl toplam 84 projeyle başvuruda bulunarak bir rekora imza atmıştı. 

Bölge Finalinde Büyük Başarı

Bölge Finali yarışması sonucunda Acarkent kampüsü öğrencilerimiz Emir Faruk Satış ve Kemal Arda Kırçal ve danışmanlığını yapan fen bilgisi öğretmenimiz Merve Lale Aydın İstanbul Asya bölge Biyoloji alanından üçüncülüğü, Kartal kampüsü öğrencimiz Ece Akşit ve danışmanlığını yapan Sosyal bilgiler öğretmeni Özen Güler, İstanbul Asya bölge tarih alanından üçüncülüğü kazandılar. 
 

Ankara İncek kampüsü öğrencilerimizden Lamia Talya Ünsal ve Özgür Doruk Demiralp'in, öğretmenimiz Sezer Çetintaş danışmanlığında geliştirdiği kodlama projesi Akıllı Tasarım Sistemleri Uygulaması, Ankara Bölge Kodlama Bölge birinciliği kazanırken yine Ankara İncek kampüsümüz öğrencilerinden Duru Çelik’in, öğretmenimiz Burak Dipçin danışmanlığıyla yürüttüğü matematik projesi Kesir Problemlerini Modelleme ile Matematiksel Düşünce, Ankara bölgesi matematik bölge ikinciliği kazandı.
 

Güneşli kampüsü öğrencimiz Alp Deniz Misilli ve danışmanlığını yapan Matematik öğretmeni Merve Özkan İstanbul Avrupa bölge Matematik alanından birinciliği, Bahçeşehir 2 kampüsü öğrencimiz Eda Çelik ve danışmanlığını yapan sosyal bilgiler öğretmeni Bircan Özlütaş, İstanbul Avrupa bölge Tarih alanından birinciliği, Bayrampaşa 1 kampüsü öğrencilerimizden Akın Nevzat Özatalay ve Duru Cirit ve danışmanlığını yapan Sosyal bilgiler öğretmeni Ramazan Öztürk, İstanbul Avrupa bölge tarih alanından üçüncülüğü kazandılar.
 

Antalya Bilim kampüsü öğrencimiz Emre Deniz Çakan ve danışmanlığını yapan fen bilgisi öğretmeni Gül Gençer, Antalya bölge kimya alanından birinciliği kazandılar.


Eskişehir kampüsü öğrencilerimiz Sırma Pehlivan, Alp Düzgüner ve danışmanlığını yapan fen bilgisi öğretmenimiz Senem Ay, Bursa bölgesi fizik alanından ikinciliği kazandılar. 

Malatya kampüsü öğrencimiz Elif Karapekmez ve danışmanlığını yapan Almanca öğretmeni Derya Karapekmez, Malatya bölge birinciliği kazandılar.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi üstün performanslarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 
Ankara bölgesinden bölge sergisine davet edilen projeler:
 
Ankara İncek Kampüsü  - Lamia Talya Ünsal ve Özgür Doruk Demiralp'in kodlama alanından projesi Akıllı Tasarım Sistemleri Uygulaması 
 
Ankara İncek Kampüsü - Duru Çelik’in matematik alanından projesi Kesir Problemlerini Modelleme ile Matematiksel Düşünce
 
Bursa bölgesinden bölge sergisine davet edilen projeler:
 
Çanakkale Kampüsü -  Elanur Güneri ve Efe Mehmet Erdoğdu’nun biyoloji alanından projesi Kuşburnu (Rosa Canina L.) Ekstraktının Soğan (Allium Cepa L.) Bitkisinde Genoteksik Etkisi
 
Kütahya Kampüsü - Zehra Nur Işık ve Neslişah Gençoğlu’nun kodlama alanından projesi Mutlu Konuşmacı 
 
Eskişehir Kampüsü Sırma Pehlivan ve Alp Düzgüner’in fizik alanından projesi Kurumuş Ekmek Muhafaza Kumbarası 
 
İstanbul Asya bölgesinden bölge sergisine davet edilen projeler:
 
Acarkent Kampüsü - Emir Faruk Satış ve Kemal Arda Kırçal’ın biyoloji alanından projesi Asansörünüzdeki Biyoaerosoller: Asansör ve Apartman Koridorlarındaki Biyoaerosollerin Tespiti ve Karşılaştırılması 
 
Acıbadem Kampüsü - Berk Yılmaz’ın fizik alanından projesi Çevre Dostu Çatılar: M Şekilli Çatılardaki Yağmur Suyundan, Enerji Elde Edilmesi 
 
Beykoz Kampüsü - Defne Aksoy’un fizik alanından projesi Bir Hareket Hayatımızda Neleri Değiştirir? 
 
Ataşehir Kampüsü - Toprak Çınar Bağcı’nın fizik alanından projesi Dünya Benmişim Meğer

Acarkent Kampüsü - İsmail Efe Doğan ve Cem Kanıyılmaz’ın kodlama alanından projesi Trafikte Takip Mesafeni Koru, Yaşamını Koru!
 
Kadıköy Kampüsü -  Toprak Uçmak’ın kodlama alanından projesi Akülü/ Elektrikli Sandalye Şarj İstasyonu Gösterme Uygulaması
 
Kartal Kampüsü Ece Akşit’in tarih alanından projesi İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Dersinde Kavramları Resfebe ve Tanımla Bulma Oyunu
 
 
İstanbul Avrupa bölgesinden bölge sergisine davet edilen projeler:
 
 
Güneşli Kampüsü -Alp Deniz Misilli’nin matematik alanından projesi Çarpsana Oyununda Ebob Bulma
 
Bahçeşehir 2 Kampüsü - Eda Çelik’in tarih alanından projesi 1864 Büyük Çerkez Sürgününün Türkiye Çerkezlerinin Hafızasındaki Yeri ve Anma Biçimleri 
 
Bayrampaşa Kampüsü - Akın Nevzat Özatalay ve Duru Cirit’in tarih alanından projesi Kentsel Hayata Geçişin İlk Adımı Çatalhöyük Evleri
 
Konya bölgesinden bölge sergisine davet edilen projeler:
 
Antalya Bilim Kampüsü - Emre Deniz Çakan’ın kimya alanından projesi Doğal ve Biouyumlu Aktif Oklusif Bantların Eldes
Antalya Lara Kampüsü - Arda Ayanoğlu ve Zirve Büyükkaya’nın matematik alanından projesi Modüler Origami ile Geometrik İspat
 
Antalya Lara Kampüsü - Osman Efe Duman ve Ecrin Hevi Ateş’in tarih alanından projesi Milli Mücadelede Türk Kadınının Rolü ve Önemi 

 
Malatya bölgesinden bölge sergisine davet edilen projeler:
 
Elazığ Kampüsü - Salihe Asel Zengin ve Necati Buğra Sağır’ın biyoloji alanından projesi Küsküt Bitkisinin (Cuscuta Campestris) Antimikrobiyal Özelliğinin Belirlenmesi 
 
Malatya Kampüsü - Elif Karapekmez’in değerler eğitimi alanından projesi Tableti Bırak Örgüye Bak