DOĞA KOLEJİ OKULA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI'NA KATIL, %100'E VARAN EĞİTİM BURSUNU KAÇIRMA!
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
DOĞA KOLEJİ OKULA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI NA KATIL, %100 E VARAN EĞİTİM BURSUNU KAÇIRMA!

12.02.2020 | Doğa Koleji

DOĞA KOLEJİ OKULA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI'NA KATIL, %100'E VARAN EĞİTİM BURSUNU KAÇIRMA!

Doğa Kolejinin, başarıyı %100'e varan burs oranlarıyla ödüllendirdiği Doğa Koleji Okula Giriş ve Bursluluk Sınavı, 15-16 Şubat'ta!

Doğa Koleji Okula Giriş ve Bursluluk Sınavı ile başarıyı destekliyoruz! 247 yıllık akademik birikimi ve köklü geçmişi ile “Asırlardır Öncü” olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin eğitim desteğini yanına alarak Türkiye’de eğitimin lideri olmayı sürdüren Doğa Koleji, 2020-2021 eğitim öğretim yılında yeni öğrencilerini bekliyor. 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılabileceği sınav 15-16 Şubat tarihlerinde Doğa Koleji kampüslerinde. eş zamanlı olarak düzenlenecek. 4, 5, 6 ve 7. sınıflar 15 Şubat'ta, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar ise 16 Şubat'ta sınava katılabilecek. 500 puan üzerinde değerlendirilecek olan sınav sonuçlarına göre başarılı öğrenciler %100'e varan eğitim bursundan faydalanacak ve Türkiye'nin en ayrıcalıklı eğitimiyle tanışacak. 

 

Sınav Tarihi: 15-16 Şubat 2020
Yer: Doğa Koleji Kampüsleri
Son Başvuru:14 Şubat 2020 / Saat: 17.00


Doğa Kolejinin, başarılı öğrencileri %100'e varan burs oranlarıyla ödüllendirdiği 15-16 Şubat 2020 Okula Giriş ve Bursluluk Sınavı başvuruları sona ermiştir. Sınav Giriş Belgenizi almak için tıklayınız...
 

İTÜ İle Çok Daha Güçlüyüz!
 

Akademik birikimi ile güçlü bir ekol olan İTÜ tecrübesini eğitimdeki derin birikimiyle birleştiren Doğa Koleji, yetiştirdiği çok yönlü öğrencilerle, başarı çıtasını yükseltmeye, kaliteli eğitim hedefini daha da yukarılara taşımayı hedefliyor.

 

Bilimsel Süreç Becerileri Kazanıyorlar
 

Proje modelli eğitim anlayışıyla öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedefleyen Doğa Koleji’nde öğrenciler, bilimsel süreç becerileri kazanarak, doğayı ve olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirebiliyor. Öğrenciler, araştırma, inceleme, problem çözme, iletişim, fen okur yazarlığı, teknoloji okur yazarlığı, eleştirel ve yaratıcı düşünme, iş birliği yapabilme becerileriyle donatılarak, akranlarıyla birlikte dünyanın ve yaşadıkları yüzyılın gereklerine uygun şekilde yetişiyor.
 

Yeteneklerini Hayata Geçirme Şansı
 

Doğa Koleji öğrencileri, bilgiye ulaşma, girişimcilik ve disiplinler arası iş birliği becerilerini de geliştirerek kendi yeteneklerini hayata geçirme şansına sahip oluyor. Doğa Koleji öğrencileri, dünyanın her alanda aldığı mesafeyi okuyabilen, bilimin beraberinde getirdiği ilkesel duruşa ve felsefeye uyum sağlamış, kendini kültür, sanat ve sporla besleyebilmiş aydınlık kuşakların gelecekteki temsilcileri oluyor.

 

Doğa Koleji Okula Giriş ve Bursluluk Sınavı; 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler/İnkılap Tarihi derslerini,9. sınıf için Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih ve Coğrafya derslerini içermektedir.
10 ve 11. sınıf için Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Felsefe ve Coğrafya derslerini içermektedir.
 

 • 4 ve 5. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınav, toplam 50 sorudan oluşur ve sınavın süresi 80 dakikadır.
 • 6 ve 7. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınav, toplam 56 sorudan oluşur ve sınavın süresi 80 dakikadır.
 • 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınav, toplam 70 sorudan oluşur ve sınavın süresi 110 dakikadır.
 • 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınav, toplam 90 sorudan oluşur ve sınavın süresi 110 dakikadır.
   

Sınav konuları için tıklayınız...

*Sınav, Doğa Kolejinde eğitim gören 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerini kapsamamaktadır. Doğa Koleji öğrencileri, sadece 4. ve 8. sınıf düzeyinde sınava katılabilirler. 
**Sınava gelirken sınav giriş belgenizi ve kimliğinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız.
 

 


 

DOĞA KOLEJİ OKULA GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI